Nacházíte se zde: Úvod » Odstávky a výpadky

Plánované odstávky a výpadky

Na této stránce uveřejňujeme plánované odstávky našich serverů.
Naleznete zde také informace o výpadcích serverů a příčinách nedostupnosti služeb.

RSS pro odstávky a výpadky RSS pro odstávky a výpadky verze 0.91, verze 2.0

Odstávky se snažíme provádět výhradně v nočních hodinách, v době, kdy našich služeb využívá nejmenší počet uživatelů O odstávkách obvykle informujeme předem zde na stránce a současně i e-mailem.

  • Odstávka Plánované vyřazení služby z provozu (většinou z důvodu aktualizace software, či výměny hardware)
  • Výpadek Vyřazení služby z důvodu závady

10. 5. 2022 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizované verze hypervizoru postupně restartovány virtuální servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, jsme na kontaktní e-mail odeslali oznámení s plánovaným časem.

3. 5. 2022 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizované verze jádra operačního systému postupně restartovány virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, postupně zašleme na kontaktní e-mail oznámení s plánovaným časem.

27. 3. 2022 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizované verze operačního systému postupně restartovány virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, postupně zašleme na kontaktní e-mail oznámení s plánovaným časem.

8. 3. 2022 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizované verze jádra operačního systému postupně restartovány virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, postupně zašleme na kontaktní e-mail oznámení s plánovaným časem.

25. 2. 2022 - Odstávka databázových serverů

V noci z neděle 27.2. na pondělí 28.2. budou kvůli instalaci opravných verzí knihoven krátce odstaveny databázové servery MariaDB 10.3, MariaDB 10.5, PostgreSQL 11 a PostgreSQL 13. Doba odstávky by neměla překročit jednu minutu. Zákazníkům, kterých se tato odstávka týká, jsme zaslali zprávu na kontaktní e-mail.

18. 10. 2021 - Odstávka hostitelského serveru Psirena27

Dnes ve 3:00 byl zrestartován hostitelský server pro virtuální servery Psirena27, důvodem byla chyba v řadiči disků. Všechny služby byly opět funkční ve 3:12.

12. 10. 2021 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizací postupně restartovány virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, postupně zašleme na kontaktní e-mail oznámení s plánovaným časem.

4. 10. 2021 - Odstávka serverů

Během tohoto týdne budou kvůli instalaci aktualizací postupně restartovány virtuální servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, postupně zašleme na kontaktní e-mail oznámení s plánovaným časem.

5. 9. 2021 - Výpadek hostitelského serveru Psirena8

Dnes ve 20:03 došlo k závadě na hostitelského serveru pro virtuální servery psirena8.thinline.cz. Situaci právě řešíme jeho restartem, poslední virtuální server by měl najet kolem 20:30.

21. 8. 2021 - Servisní práce u poskytovatele konektivity

V sobotu 21.8. bude náš poskytovatel konektivity v sekundárním datacentru provádět servisní práce na své infrastruktuře (upgrade software síťových prvků). Operace budou probíhat mezi 2:00 a 4:00, celková doba nedostupnosti je předpokládána na 30 minut. Během této doby nebudou z Internetu dostupné staré virtuální servery provozované na hostitelském serveru Pete0.
Zákaznická podpora je nyní off-line
Nahoru