Nacházíte se zde: Úvod Odstávky a výpadky

Plánované odstávky a výpadky

Na této stránce uveřejňujeme plánované odstávky našich serverů.
Naleznete zde také informace o výpadcích serverů a příčinách nedostupnosti služeb.

Výpadek hostitelského serveru Psirena30

14. 5. 2024

Dnes po 3:30 došlo k havárii hostitelského serveru pro virtuální servery psirena30. Příčinou byla softwarová chyba. Po restartu byl plný provoz všech virtuálních serverů obnoven v cca 4:07.

Výpadek

Odstávka serverů

7. 5. 2024

Během následujících dní budeme kvůli instalaci nové verze jádra operačního systému postupně restartovat virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, na kontaktní e-mail zašleme oznámení s plánovaným časem.

Odstávka

Odstávka serverů

15. 4. 2024

Během tohoto týdne budeme kvůli instalaci nové verze jádra operačního systému postupně restartovat virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, na kontaktní e-mail zašleme oznámení s plánovaným časem.

Odstávka

Výpadek hostitelského serveru Psirena34

22. 2. 2024

Dnes v čase 5:21 došlo k částečnému výpadku IPv6 síťové konektivity hostitelského serveru pro virtuální servery psirena34. Příčinou je HW problém se síťovými rozhraními serveru. Na řešení problému intenzivně pracujeme.

Aktualizace: Po restartu hostitelského serveru byl plný provoz všech virtuálních serverů obnoven v cca 7:25.

Výpadek

Odstávka serverů

12. 2. 2024

Během tohoto týdne budeme kvůli instalaci nové verze jádra operačního systému a hypervizoru postupně restartovat virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, na kontaktní e-mail zašleme oznámení s plánovaným časem.

Odstávka

Odstávka konektivity

18. 1. 2024

Dnes v noci ze čtvrtka na pátek cca mezi 0:00 a 2:00 proběhne odstávka konektivity pro všechny virtuální servery. Důvodem je modernizace síťových prvků. Weby na serverech by měly být nedostupné v řádu desítek sekund až jednotek minut.

Odstávka

Odstávka serverů

2. 1. 2024

Během tohoto týdne budeme kvůli instalaci nové verze jádra operačního systému postupně restartovat virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, na kontaktní e-mail zašleme oznámení s plánovaným časem.

Odstávka

Odstávka serverů

11. 12. 2023

Během tohoto týdne budeme kvůli instalaci nové verze jádra operačního systému postupně restartovat virtuální a dedikované servery. Zákazníkům, kterých se odstávka týká, na kontaktní e-mail zašleme oznámení s plánovaným časem.

Odstávka

DDoS útok na reverzní proxy

22. 10. 2023

Dnes cca v 8:10 byl opět zahájen útok na reverzní proxy rproxy5, která odbavuje požadavky na některé virtuální servery bez vlastní IPv4 adresy. Útok v tuto chvíli stále probíhá, ale závadný provoz by měl být filtrován a dopad na chod služeb pro legitimní uživatele by tak měl být minimální.

22:20 Útok na proxy server stále probíhá. Během dnešního odpoledne mohli návštěvníci webů za dotčenou proxy dočasně (v některých časech) pozorovat jejich zhoršenou dostupnost, příčinou byla chyba zanesená do konfigurace proxy serveru při aktualizaci systému, tedy z naší strany. Chybu se povedlo identifikovat a opravit cca v 18:30, od té doby by již neměl být legitimní provoz útokem ovlivňován. V případě, že i nadále pozorujete problémy s funkčností, kontaktujte naší technickou podporu.

Výpadek

DDoS útok na rproxy5 server

18. 10. 2023
Dnes dopoledne cca od 10:30 probíhá silný DDoS útok na proxy server rproxy5. Server je kvůli čelení útoku přetížený a odbavuje pomaleji požadavky na weby na virtuálních serverech bez vyhrazené IPv4 adresy, které tento proxy server využívají.
Na řešení situace intenzivně pracujeme.

11:15 Vyřešili jsme přetížení postižené reverzní rproxy5 a úspěšně filtrujeme většinu závadného provozu. Útok nicméně pořád probíhá a někdy může mít vliv na sníženou rychlost načtení webů.

11:30 Provoz proxy serveru rproxy5 byl plně obnoven. V případě, že i nadále pozorujete problémy s funkčností, kontaktujte naší technickou podporu.

19.10.2023 8:20 DDoS útok na proxy server stále probíhá, dnes ráno mezi 6:50 a 8:00 mohl mít krátkodobě a dočasně negativní dopad na odezvu některých klientských aplikací. Od té doby se nám útok opět daří úspěšně odfiltrovat tak, aby funkčnost webů nijak neovlivňoval.

Útok byl kompletně ukončen 19.10.2023 kolem 9:00.
Výpadek
Odstávka

Odstávka

Plánované vyřazení služby z provozu (většinou z důvodu aktualizace software, či výměny hardware).

Odstávky se snažíme provádět výhradně v nočních hodinách, v době, kdy našich služeb využívá nejmenší počet uživatelů. O odstávkách obvykle informujeme předem zde na stránce a současně i e-mailem.
Výpadek

Výpadek

Vyřazení služby z důvodu závady.
Pracovní dny 8–23 hod., víkendy 10–18 hod.
+420 777 811 029 on‑line chat Napište nám
Nahoru